555-090
     
 
Главная
Банкам доведеться публікувати ще більше інформації
Новости и аналитика

Банкам доведеться публікувати ще більше інформації

Ще один крок до забезпечення загальної фінансової стабільності зробив регулятор.

НБУ розширив список даних, які мають публікувати на своїх веб-сайтах банки, повідомляє Banker.ua.

НБУ розширив перелік інформації, яка обов"язково має бути опублікована банками на їхніх сайтах. Згодом дані оприлюднять і на офіційній інтернет-сторінці регулятора.

Як зазначають у Нацбанку, ця ініціатива покликана підвищити прозорість системи та забезпечити надання клієнтам фінансових установ, їхнім вкладникам, інвесторам та іншим користувачам актуальної фінансової інформації щодо діяльності українських банків.

Так, вже з 1 березня банківські установи будуть зобов"язані розміщувати на своїх веб-сайтах:   

  • дані про розподіл кредитів за стадіями знецінення відповідно до Міжнародних стандартів фінзвітності;   
  • інформацію про складові розрахунку нормативу LCR (коефіцієнт покриття ліквідністю).

За даними регулятора, ця інформація дозволить усім охочим глибше проаналізувати якість кредитного портфеля тієї чи іншої фінустанови, а також оцінити структуру її високоліквідних активів.

На підставі такого аналізу всі учасники ринку зможуть приймати виважені рішення щодо взаємодії з банківськими установами, що сприятиме підвищенню фінансової стабільності.

Варто зазначити, що, згідно з постановою Правління НБУ №11, опублікуванню підлягають дані щодо дотримання банківськими установами економічних нормативів та лімітів відкритої валютної позиції.

Також банками має бути оприлюднена інформація про складові регулятивного капіталу, балансові показники та складові фінансового результату.

Крім того, регулятор зобов"язав банки розкривати дані про класифікацію кредитів залежно від пруденційної оцінки кредитного ризику, розмір пруденційних резервів, розподіл сум вкладів та можливого відшкодування вкладів ФГВФО.

Плюс до переліку інформації, обов"язкової для публікації, включено результати оцінки стійкості банківських установ та стрес-тестування.

Джерело: Banker.ua