555-090
     
 
Главная
Дефіцит держбюджету буде й надалі скорочуватися
Новости и аналитика

Дефіцит держбюджету буде й надалі скорочуватися

Заступник глави НБУ Юрій Гелетій в інтерв"ю для zn.ua констатував, що в 2021 році дефіцит держбюджету становив 3,5% ВВП.

"Ми очікуємо його помірного скорочення і надалі. Це значною мірою зумовлюватиметься обмеженим доступом до фінансування через поточне ускладнення умов і загалом жорсткіші умови на світових фінансових ринках. Також ми маємо враховувати високу премію за ризик для України.

Безумовно, якщо відбудеться деескалація, покращиться геополітична ситуація, приплив коштів може відновитися, за нашими оцінками, у другій половині року.

Водночас при оцінці можливого припливу коштів ми повинні враховувати й конкуренцію серед країн Emerging Markets, яка зараз зростатиме з огляду на посилення монетарних політик провідними центробанками.

Тож у таких умовах нам важливо продовжувати співпрацю з МВФ, яка є фактично «знаком якості» для іноземних інвесторів. Ми, зі свого боку, надалі проводитимемо монетарну політику, спрямовану на зниження й утримання інфляції поблизу цілі 5%. Це також сприятиме зниженню премії за ризик", - зауважив Ю.Гелетій.

За словами Сергія Ніколайчука, який також є заступником глави НБУ, Міфін здійснює "доволі виважену фіскальну політику", внаслідок чого державний борг знизився, за оцінками Нацбанку, до 50% ВВП при тому, що "країна пройшла пандемічну кризу, яка потребувала від неї досить суттєвого збільшення видатків на протистояння загрозам насамперед у медичній сфері".

"Так, ми знизили у січні прогноз економічного зростання на цей рік з 3,8 до 3,4%, але це зниження сильно корелює з переглядом прогнозів по світовій економіці. Наприклад, нещодавно МВФ знизив прогноз економічного зростання у світі на цей рік на 0,5 відсоткового пункту.

Тому я точно не говорив би, що ми зараз кардинально змінюємо свої оцінки щодо розвитку економіки цього та наступного років", - сказав С.Ніколайчук.

Джерело: FINBALANCE