555-090
     
 
Главная
Держбанки на 87 млрд грн скоротили портфель "поганих" кредитів
Новости и аналитика

Держбанки на 87 млрд грн скоротили портфель "поганих" кредитів

Банки державного сектора продовжують зменшувати портфель непрацюючих кредитів.

Так, за підсумками 2020 року об"єм NPL-кредитів скоротився на 22%, або на 87 млрд грн - до 310 млрд грн, а їх частка в кредитному портфелі сектора - до 57,4%.

Про це повідомляє Міністерство фінансів на офіційному сайті.

У 2020 році всі банки державного сектора скоротили свої портфелі непрацюючих кредитів. Зниження рівня NPL, накопичених в банках державного сектора, в основному відбулося шляхом списання з балансів банків проблемних активів (банками сектора були списані кредити шляхом резервів на суму понад 123 млрд грн).

Крім того, у 2020 році в банках державного сектора були проведені реструктуризації NPL на суму близько 42 млрд грн, з них більше половини (23 млрд грн) відповідно до Закону України «Про фінансову реструктуризацію».

Обсяг простроченої заборгованості в держбанках скорочений на 6 млрд грн.У галузевому розрізі найбільший обсяг непрацюючих кредитів банків державного сектора традиційно сконцентрований в оптовій і роздрібній торгівлі, виробництві хімічних речовин і хімічної продукції, виробництві харчових продуктів, металургійному виробництві.

Джерело: Мінфін