555-090
     
 
Главная
Купівельна спроможність українських пенсіонерів
Новости и аналитика

Купівельна спроможність українських пенсіонерів

Експерт Олексій Дорошенко пропонує розглянути купівельну спроможність пенсіонерів, які отримають пенсію за віком, та які купують м"ясні вироби.

Про це Олексій Дорошенко, голова Асоціації постачальників торговельних мереж пише на своїй сторінці у Facebook.

Середній показник пенсії за віком на 1 січня 2019 року був 2648 гривень, а на 1 липня – 3009.

Також Асоціація постачальників торговельних мереж взяла дані власного моніторингу цін на м"ясні продукти на дати виплати пенсій.

Нагадаємо, що Асоціація здійснює своє дослідження цін на продукти у великих містах. Я не зможу відповісти на питання:

«Як можна прожити на таку пенсію?», але за підсумками цього року в пенсіонерів збільшилась купівельна спроможність. Це насамперед пов"язано зі зростанням середнього розміру пенсії за перше півріччя 2019 року на 13,6%, тоді як вартість м’ясного кошику з початку року зросла лише на 1,6%, – пише спеціаліст.

Отже:   

  • Морожена риба. Пенсіонер, на свою середню пенсію за віком, міг придбати в січні 36 кг риби, а в липні – 38 кг. А це на 6%, або на 2 кг, більше.   
  • Ковбаса варена. На початку 2019 року середня пенсія дорівнювала 28 кг ковбаси, а на початок липня – уже 30 кг. Доступність збільшилася на 7%, або на 2 кг.   
  • Свинина. Середня пенсія дозволяла купити в січні 22 кг свинини, а за півроку – 24 кг. Що на 9%, або на 2 кг, більше.   
  • Курка в тушці. Можливість пенсіонерів трохи покращилась, оскільки вони могли придбати в січні за свою пенсію за віком 47 кг курки, а в липні – уже 52 кг. За перші шість місяців +11%, або + 5 кг.   
  • Філе курятини. Пенсія давала можливість придбати після Нового року 26 кг курячого філе, а на початок другого півріччя – 30 кг. Збільшення – 15%, або 4 кг.   
  • Яловичина. Пенсіонер на свою середню пенсію за віком міг придбати в січні 20 кг яловичини, а в липні – 23 кг. Його потенційна доступність зросла на 15%, або на 3 кг.   
  • Сало. Сало стало найбільш доступним видом м’яса для українського пенсіонера. 30 кг на початку року стали 35 кг в середині літа. Купівельна спроможність підвищилася на 17%, або на 5 кг.

Джерело: Район.in.ua