555-090
     
 
Главная
Понад 10 тисяч у місяць будуть заробляти українці
Новости и аналитика

Понад 10 тисяч у місяць будуть заробляти українці

Більше 10,5 тис. грн в 2019-му році в середньому зароблятимуть українці, а мінімалку піднімуть до 4 170 грн.

Серед бюджетників найбільше пощастить терапевтам, педіатрам та сімейним лікарям — їхні оклади зростуть в результаті реформи первинної медицини.

А ось вчителі ризикують зовсім залишитися без будь-якої індексації. У приватному секторі на добру надбавку у 27-30% в наступному році можуть розраховувати працівники аграрної сфери, страховики, фінансисти та фахівці робітничих спеціальностей.

"Коли роботодавець зацікавлений у підвищенні зарплати? Коли він розуміє, що за велику суму отримає кращого фахівця, або коли за такі гроші взагалі нікого не може знайти. Ось у нас відбувається за другим варіантом", — розповідає HR-експерт Олександр Білоус.

Навіть у великих містах слюсарі, сантехніки, зварювальники, машиністи — дефіцитні спеціальності.. Біржа праці заповнена безробітними юристами, а роботодавці змагаються за хорошого кранівника. І найчастіше конкурувати доводиться з польськими колегами.

Наприклад, у Вінницькій області (місто Немирів) японський інвестор відкрив завод Fujikura. На середню зарплату в 7,1 тис. грн охочих працювати не знайшлося. Компанія розмістила оголошення про пошук працівників на одному з центральних телеканалів. Але проблеми лишилися.

Брак робочих рук змушує українських роботодавців підвищувати зарплати. Цей фактор потрапив серед інших до інфляційного звіту НБУ та консенсус-прогнозу Міністерства економічного розвитку і торгівлі.

Працівник відділу кадрів одного із запорізьких підприємств Марина Корж впевнена: щоб зупинити міграцію, заробітна плата має бути на рівні хоча б $ 500 (14 тис. грн), тоді в українців не буде сенсу їхати в Польщу.

"Чому їдуть? Бо не можуть знайти тут собі гідну роботу, бо друзі вже поїхали і заробили собі на мотоцикл, бо в Польщі можна заробити 20-22 тис. грн, а у нас платять 6 тис. Думаю, що при заробітній платі хоча б на рівні $ 500 стимул їхати губитиметься", — зазначає Корж.

Білоус впевнений: значне зростання зарплат у 2019 році очікується в аграрній сфері, фінансових і страхових послугах, медицині. За оцінками експерта, підвищення може скласти до 28%. "У нас стабільно за рік зарплати збільшуються на 20-26%. В окремих сферах зростання становить 15% (бюджетникам). Але те, що зарплати ростуть і дуже швидко, з цим не посперечаєшся", — вважає експерт.

Найбільше можуть вирости зарплати: у аграріїв; у терапевтів, педіатрів та сімейних лікарів; у страховиків і фінансистів; До речі, згідно із даними офіційної статистики, в Україні найвищі зарплати у сфері авіаційного транспорту — понад 20 тис. грн.

Водночас у сфері фінансових і страхових послуг заробляють 16,2 тис. грн, а в IT — 14,4 тис. Щоправда, також варто враховувати, що статистика "бачить" виключно білі зарплати. Тому якщо частину суми доплачують у конверті, вона не враховується Держстатом.

Джерело: BusinessUA