555-090
     
 
Главная
Ситуація на валютному ринку залишається контрольованою
Новости и аналитика

Ситуація на валютному ринку залишається контрольованою

Національний банк України повідомив, що на зміну інформаційного середовища пов"язаного з геополітичним напруженням, продовжує реагувати валютний ринок, зокрема, цього тижня попит на валюту залишається підвищеним.

"Водночас, як і раніше, ситуація на валютному ринку залишається контрольованою, попри тимчасове зростання попиту на тлі надвисокої напруженості в інформаційному середовищі", - йдеться у відповіді НБУ на запит агентства "Інтерфакс-Україна" у вівторок увечері.

Крім того, вплив інформаційного напруження на очікування, зокрема курсові, не може тривати довго, оскільки виникає так званий ефект звикання, що підтверджує січневий досвід проходження турбулентності, додали в Нацбанку.

Регулятор наголосив, що у його прогнозах починаючи з 2014 року постійно враховується ризик ескалації воєнного конфлікту, тому НБУ має план того, як реагувати на ті чи ті події.

Для підтримання стійкості української економіки Національний банк і надалі проводитиме виважену монетарну політику на основі інфляційного таргетування та гнучкого обмінного курсу, регулювання фінансової системи та подальшого наближення відповідного регулювання до європейських стандартів, запевнили в НБУ.

"Національний банк використовуватиме суто ринкові інструменти. Досвід проходження попередніх шоків свідчить, що такий інструментарій достатній", - наголосили в НБУ, додавши, що Нацбанк готовий за потреби і надалі, дотримуючись режиму плаваючого курсоутворення, активно діяти на валютному ринку для заспокоєння надмірного попиту.

Минулого тижня НБУ після двох тижнів чистого викупу валюти знову повернувся до чистого її продажу для підтримання гривні: валовий продаж становив $503 млн, купівля - $50 млн.

Загалом від початку цього року і до 18 лютого Нацбанк продав $2,064 млрд, купив $0,657 млрд.

Джерело: Інтерфакс-Україна